• Zápis detí do Materskej školy na školský rok 2024/2025.

• Zápis detí do Materskej školy na školský rok 2024/2025.

Zápis detí do MŠ Cífer na školský rok 2024/2025 sa uskutoční v dňoch 2.5. - 3.5 2024 v malej sále kultúrneho domu Cífer v čase od 8.00 h - do 12.00 h.

Pred zápisom je potrebné vyplniť a odoslať elektronickú prihlášku, ktorá bude sprístupnená na našej webovej stránke 19.3.2024. Vyplnenú prihlášku treba vytlačiť a potvrdiť lekárom. Bez lekárskeho potvrdenia prihlášku nepreberieme.

Podmienky prijatia dieťaťa do MŠ na školský rok 2024/2025 :

Na predprimárne vzdelávanie budú prednostne prijaté deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné.

/ Deti, ktoré dovŕšia päť rokov veku do 31.8.2024 ktoré majú v obci  trvalý pobyt /.

Ďalej deti, ktoré pokračujú v povinnom predprimárnom vzdelávaní, tzv. odklad.

Na predprimárne vzdelávanie sa prijímajú deti po dovŕšení tretieho roku života. Na zápis treba prísť s dieťaťom, ktoré má tri roky, alebo dovŕši tri roky života najneskôr do decembra 2024. Mladšie deti prijaté nebudú.

Rodičia detí, ktoré majú v MŠ súrodenca sa nemusia zúčastniť zápisu.

Prihlášku odovzdav triede pani učiteľke, v ktorej má dieťa súrodenca, v dňoch 29.4. -30.4. 2024.

Rodičia detí, ktorí uvažujú o odklade:

• Musia túto skutočnosť oznámiť riaditeľke MŠ, aby malo dieťa zabezpečené miesto v MŠ na  nasledujúci  školský rok
            • Ďalej treba priniesť :  informovaný súhlas rodiča podpísaný oboma zákonnými zástupcami , písomný súhlas zariadenia pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast.

Následne riaditeľka školy rozhodne a vydá :

Rozhodnutie o pokračovaní povinného predprimárneho vzdelávania. Jedno rozhodnutie zostáva v MŠ a druhé rozhodnutie je rodič povinný odovzdať do ZŠ, v ktorej bolo dieťa na zápise do prvého ročníka.