• Milí rodičia.

Dňa 26.4.2023 o 16.00.hod bude mimoriadne rodičovské združenie pre rodičov detí navštevujúce elokované pracovisko materskej školy. RZ sa uskutoční v triede myšky.                  Ďakujem riad. MŠ

•

Zápis detí do Materskej školy v Cíferi  na školský rok 2023/24  sa uskutoční 2.5 2023 a 3.5.2023, v čase 8.00 - 12.30 hod. v malej sále kultúrneho domu v Cíferi .

Rodičia si pri príchode zoberú poradové číslo a budú si sledovať poradie.

Podávanie žiadostí o prijatie dieťaťa spolu s "Potvrdením lekára o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa" sa bude podávať aj elektronickou formou  na mail :  mscifer@gmail.com , platí len pre rodičov , ktorých staršie dieťa  už MŠ navštevuje.

Rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa  na nasledujúci školský rok vydá riaditeľka materskej školy  písomne do 15. júna 2023. V rozhodnutí o prijatí dieťaťa môže riaditeľka určiť adaptačný pobyt, alebo diagnostický pobyt dieťaťa po dobu maximálne troch mesiacov.

Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné a to všetky deti, ktoré dosiahnu vek 5 rokov do 31. 8. 2023.

V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí do Materskej školy v Cíferi, Námestie A. Hlinku 32 , boli dohodnuté nasledovné podmienky prijímania detí  :

• deti zamestnaných rodičov
            • deti, ktoré už majú v MŠ súrodenca
            • deti, ktoré majú osvojené základné hygienické a samoobslužné návyky a sú primerane samostatné (nemá plienky, fľašu, cumlík, samostatne sa naje lyžicou, napije sa z pohára, používa  WC, umyje si ruky, oblečie si základné časti odevu, obuje sa )
            • v prípade zvýšeného záujmu o prijatie detí do materskej školy, budú uprednostnené deti s trvalým pobytom v Cíferi ,  aspoň jeden rodič dieťaťa s trvalým pobytom v Cíferi

Tešíme sa na Vás

•

Prosíme rodičov detí, ktorí uvažujú o pokračovaní povinného predprimárneho vzdelávania

/ odklad/,aby doručili nasledovné:

1, Žiadosť adresovanú pani riaditeľke MŠ

2. Informovaný súhlas oboch zákonných zástupcov

3. Súhlas všeobecného lekára

4. Súhlas príslušného zariadenia pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie

Ak vaše dieťa dostalo termín vyšetrenia v zariadení až po zápise do prvého ročníka ZŠ , informujte o tom riaditeľku MŠ Cífer, aby vášmu dieťaťu v prípade odporučenia o pokračovaní povinného predprimárneho vzdelávania, zabezpečila  miesto v MŠ  na školský rok 2023/ 24 .

Potrebné tlačivá sú na stránke MŠ Cífer

Ďakujem riaditeľka MŠ