• Profil materskej školy

• Materská škola Cífer poskytuje predprimárne vzdelávanie deťom od 3 do 6 rokov a deťom pokračujúcim v povinnom predprimárnom vzdelávaní.

Prostrednístvom vízie škôlky: "Miesto, kde deti milujú toho, kto miluje ich, šťastné deti, spokojné učiteľky"

A preto našim cieľom je vytvoriť deťom bezpečné miesto, kde môžu prežívať svoje pocity. Miesto, kde sú rešpektované a oceňované ich nápady, podnecované k samostatnému riešeniu problémov a k vzájomnému rešpektovaniu sa. Východiskom pre našu prácu je jedinečnosť každého dieťaťa, aktívne učenie a začleňovanie do skupiny a kolektívu. Vytvárame tak podmienky pre akceptovanie a uspokojovanie výchovných a vzdelávacích potrieb každého dieťaťa.

Vo výchovno-vzdelávacom procese preferujeme učenie na základe spontánnosti, iniciatívy a citového prežívania dieťaťa vo forme hry. Manipulovanie, experimentovanie, bádanie, tvorba hypotéz a ich overovanie sú prostriedkami nenásilného získavania skúseností, vedomosti z rôznych oblastí života detí.

Prevádzková doba materskej školy je v pracovných dňoch v čase od 06:00 do 16:30 hod.  Prevádzková doba Elokovaného pracoviska Kaštieľ je od: 6.30 do 16.00 hod.

Areál školy tvorí rozsiahly školský dvor s bohatou zeleňou, okrasnými kvetmi a peknými preliezkami, ktoré poskytujú deťom dostatok priestoru pre rôzne pohybové aktivity.

V MŠ  na adrese Námestie A.Hlinku 32,  je osem tried, Elokované pracovisko má sprevádzkovanú jednu  triedu. Celkový počet detí v školskom roku 2024/2025 je193 žiakov.

Pracovný kolektív tvorí 19 pedagógov a 12 nepedagogických zamestnancov.

Pri našej výchovno-vzdelávacej práci ako aj pri výchove v rodine ide o spoločný záujem - ide o dobro dieťaťa a rozvoj jeho vedomostí,schopností a zručností. Do popredia uvádzame prosociálne aktivity. Možným východiskom je výchova k prosociálnosti už v materských školách, ktorá vychádza z rešpektovania jednotlivca vo výchove a vzdelávaní, z úcty k samému sebe a k ostatným ľuďom. Prosociálna výchova má svoje pevné miesto v materskej škole, keďže v predškolskom veku sa utvárajú vzory správania a základyhodnotového systému. Preto je dôležité, do akej miery sa uplatňuje prosociálny výchovný štýl v MŠ. Tento výchovný štýl pomáha nielen v účinnom výchovnom pôsobení na dieťa, ale prostredníctvom neho možno v MŠ utvárať pohodu, úprimnosť, otvorenosť, srdečnosť a pocit bezpečia. Prosociálny výchovný štýl sa realizuje počas celého dňa.